Japonské obouruční dláto pro dokončovací práce - 30 mm

Kód: 4488
Novinka
Neohodnoceno
Značka: SK11
1 817,36 Kč 2 199 Kč včetně DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
19.7.2024

Ručně dělané japonské kované dláto typu Tsukinomi (突き鑿). Laminovaná dvouvrstvá čepel s vysokou tvrdostí. Tělo vytvořeno metodou kovářského svařování. Určeno pro dokončovací práce, čištění a dorovnávání řezaných spojů. Šířka čepele 30 mm. Vyrobeno v Japonsku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

japonske_dlato_sk11

Dláto typu Tsukinomi není určeno pro údery kladivem, ale slouží pro dokončovací práce při použití oběma rukama, čištění či dorovnávání řezaných spojů.

Čepele tradičních japonských dlát Nomi (鑿) jsou vyrobeny laminováním z dvouvrstvé oceli. Ostří je vytvořené z extrémně tvrdé karbonové oceli, ze které se při výrobě stane vrstva o tvrdosti 62 Rc u klasických Nomi dlát, až do tvrdosti 67 Rc u japonských dlát s HSS čepelí, přičemž klasická evropská dláta dosahují pouze 58 až 60 Rc.

Ručně vyráběná dláta Nomi jsou vytvořena metodou kovářského svařování, která se používala celosvětově před nástupem levné masově vyráběné oceli. Bohužel tato kdysi vynikající technika se ve výrobě dlát mimo Japonsko dnes již prakticky nevyužívá.

vyrobeno_v_japonsku

Vlastnosti dláta Tsukinomi

✅ Japonské dláto typu Tsukinomi
✅ Pro dokončovací práce
✅ Obouruční dláto
✅ Ručně vyráběné
✅ Tvrdost čepele 63 Rc
✅ Vybraný profil ostří = menší tření
✅ Rukojeť z červeného dubu
✅ Vyrobeno v Japonsku

Vybraný profil ostří zmenší plochu, kterou se dláto dotýká zpracovaného dřeva a snižuje tření materiálu. Zároveň se dláto snáze brousí a po opětovném broušení si čepel udržuje rovný tvar. Broušení těchto dlát je doporučeno pomocí mokrých japonských brusných kamenů, čímž vás nástroj odmění vynikající ostrostí a odolností ostří po dlouhou dobu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Obouruční truhlářská dláta
Profil ostří: Plochý
Šířka ostří: 30 mm
Délka: 370 mm
Průměr: 30 mm
Hmotnost: 250 g
Ručně vyráběno: Ano
Materiál: Uhlíková ocel
Vyrobeno v: Japonsko
Počet v balení: 1