Japonský zavírací nůž Higonokami NAGAO z oceli Yasuki - 55 mm

Kód: 4680
Neohodnoceno
Značka: NAGAO
561,16 Kč 679 Kč včetně DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
23.7.2024

Tradiční japonský zavírací nůž Mizushibuki Higonokami od firmy NAGAO KANEKOMA Factory, který je obdobou české rybičky, má vysoce kvalitní čepel z modré oceli – Yasuki Aogami Warikomi blue paper steel. Je vhodný na vyřezávání a další běžné práce v dílně, na zahradě nebo v lese. Vyrobeno v Japonsku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

nagao_higonokami_logo_regals

Kvalitní japonský vyřezávací a skládací nožík. Vhodný pro jakékoliv řemeslné a hobby použití či rybaření. Extrémně ostrá čepel z vysoce kvalitní modré oceli Yasugi. Snadno se brousí, což vám zaručí dlouholeté používání. K ostření tohoto nože doporučujeme japonské vodní kameny. Tento řezbářský a rýsovací nůž je fantastický způsob, jak mít doma kvalitní japonskou čepel bez nutnosti utrácet velké množství peněz.

made_in_japan_cz

Nagao Kanekoma 永尾駒製作所 – v současnosti jediný japonský výrobce nožů Higonokami, který si drží své tradiční výrobní metody už pět generací. Zároveň jde o jediného vlastníka ochranné známky Higokonami na světe.

Higonokami 肥後守 – japonský skládací nožík vhodný pro jakékoliv řemeslné a hobby použití. Takový japonský univerzál. Je obdobou české rybičky a využijete ho při vyřezávání ze dřeva, nebo třeba při rybaření. Extrémně ostrá čepel z vysoce kvalitní modré oceli Aogami Warikomi Yasuki. Snadno se brousí, což vám zaručí dlouholeté používání. K ostření tohoto nože doporučujeme japonské vodní kameny. Rukojeť s efektem kapek vody. Tento řezbářský nůž by se dal také označit jako japonský národní produkt. Vztahuje se na něj patent a vyrábí ho už jen jedna dílna. Jsou jediní, kdo už pět generací udržují tradici a know how pod ochrannou známkou Higonokami.

Aogami Warikomi – modrá ocel, tzv. blue paper steel, ze které je vyrobeno ostří tohoto Higonokami nože, se vyznačuje vysokým množstvím uhlíku od 1,4 - 1,5 %. Díky tomu lze ostří zakalit až na 62 HRC.

Vlastnosti nože Higonokami NAGAO

✅ Japonský skládací nožík
✅ Kvalitní čepel z modré oceli Yasugi
✅ Japonská "rybička"
✅ Pro rybaření a jakékoliv řemeslné či hobby použití
✅ Koženkový obal s karabinou součástí balení
✅ Vyrobeno v Japonsku

Pohled do výroby rodiny NAGAO

nagao_family_higonokami_knive_making_of_001kování čepele z modré oceli Yasuki 

nagao_family_higonokami_knive_making_of_003klasická výheň na uhlí 

nagao_family_higonokami_knive_making_of_004mistr brusič při práci

Doplňkové parametry

Kategorie: Higonokami
Délka čepele: 55 mm
Šířka: 20 mm
Výška: 127 mm
Hloubka: 10 mm
Hmotnost: 35 g
Vyrobeno v: Japonsko
Počet v balení: 1