Olejový kulatý brusný kámen SK11 - zrnitost 320

Kód: 5580
Novinka
Neohodnoceno
Značka: SK11
264,46 Kč 320 Kč včetně DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
25.4.2024

Japonský olejový brusný kámen od značky SK11 pro odstranění otřepů na vnitřní straně kulatého dláta nebo k začištění konce uříznuté trubky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

sk11_logo_regals_cz_www.regals.cz

Malé olejové brusné kameny SK11 jsou určeny k ostření nástrojů či k odstranění otřepů na ostří či řezaném kovovém předmětu. Mají různé tvary a různé zrnitosti. Pro práci s nimi je potřeba speciální brusný olej, který zajistí správné odplavení odbroušených částic, lepší povrchovou úpravu a menší opotřebení brusných kamenů. Tento kulatý brousek je určen pro kulatá dláta, řezbářské nože a jiné nástroje s kulatým profilem ostří.

Abyste udrželi olejové kameny v dobré kondici, je potřeba je čas od času vyčistit. Pro tento účel je nejlepší použít minerální olej nebo terpentýn. Srovnávání podbroušených olejových kamenů se provádí stejným způsobem jako u vodních kamenů pomocí srovnávacího kamene nebo vodního brusného papíru. Ke srovnání byste však měli použít jeden z výše uvedených olejů.

made_in_japan_cz_vyrobeno_v_japonsku_regals_cz_www.regals.cz_420x140px

Vlastnosti brusného kamene SK11

✅ Olejový brusný kámen
✅ Z kvalitního materiálu
✅ Jemná a pevná struktura
✅ Lubrikace olejem
✅ Hrubost 320
✅ Válcový tvar

Jakou hrubost vybrat?

Pro broušení opravdu tupé nebo nerovné čepele použijte kameny s nízkým JIS číslem (japonská klasifikace pro zrnitost). Čím nižší číslo, tím větší hrubost kamene. Kameny s vysokým JIS číslem jsou určeny pro finální a jemné broušení či vyhlazování.

brusne_kameny_zrnitost

  • #120 až #600 JIS: pro tupé a nerovné čepele
  • #700 až #2000 JIS: pro normální broušení
  • #3000 až #5000 JIS: pro jemné broušení kvalitních čepelí
  • #6000+ JIS: extrémně jemné kameny pro vyhlazování či odstaňování škrábanců
O společnosti SK11

Oblíbený výrobce japonského nářadí a nástrojů. Vyrábí tradiční i modernizované nejen truhlářské nástroje. Výrobce SK11 dodává nářadí od truhlářských dlát, brousků, hoblíků až po moderní šroubováky s protiskluzovou gumovou rukojetí. Záběr společnosti pokrývá většinu nejpoužívanějšího nářadí na denní bázi a oslovuje tak většinu profesionálních řemeslníků.

Doplňkové parametry

Kategorie: Olejové
Typ: Olejový
Zrnitost JIS: 320
Délka: 100 mm
Průměr: 10 mm
Hmotnost: 25 g
Stojan v balení: Ne
Počet v balení: 1
Vyrobeno v: Japonsku