Sada japonských brusných kamenů SK11 s vaničkou - zrnitost 220, 1000 a 3000

Kód: 4764
Neohodnoceno
Značka: SK11
2 313,22 Kč 2 799 Kč včetně DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
23.7.2024

Sada brusných vodních kamenů od japonské značky SK11 o zrnitosti #220, #1000 a #3000 JIS k broušení ostří nožů, dlát, čepelí hoblíků a dalších. Praktická vanička součástí balení.

Detailní informace

Detailní popis produktu

sk11_japan_logo

Japonské vodní brusné kameny jsou známé svým špičkovým brusným výkonem. Brusné částice jsou vodou velmi rychle vyplaveny, což odkrývá nové, ostré krystaly a tím vždy poskytne prvotřídní povrch pro broušení jakékoliv čepele. Během broušení vzniká tzn. "brusná kaše", kterou lze vytvořit i díky pomocných kamenů "Nagura". Tato kaše zvyšuje efektivitu brusného procesu. Japonské vodní kameny se smí lubrikovat pouze vodou, nikdy nepoužívejte olej. Tyto kameny lze namáčet do vody pro zvýšení brusného výkonu, ale nikdy jej ve vodě nenechávejte dlouhodobě, což může ovlivňovat vazbu krystalů a vést k praskání.

Vlastnosti sady:

✅ Zrnitost JIS: #220, #1000 a #3000
✅ Vodní kameny
✅ 3 základní druhy hrubosti pro kompletní broušení
✅ Vanička součástí balení

Jakou hrubost vybrat?

Pro broušení opravdu tupé nebo nerovné čepele použijte kameny s nízkým JIS číslem (japonská klasifikace pro zrnitost). Čím nižší číslo, tím větší hrubost kamene. Kameny s vysokým JIS číslem jsou určeny pro finální a jemné broušení či vyhlazování.

brusne_kameny_zrnitost

  • #120 až #600 JIS: pro tupé a nerovné čepele
  • #700 až #2000 JIS: pro normální broušení
  • #3000 až #5000 JIS: pro jemné broušení kvalitních čepelí
  • #6000+ JIS: extrémně jemné kameny pro vyhlazování či odstaňování škrábanců
Jak brousit pomocí vodních kamenů

japonsky_hoblik_informacePro správně broušení japonským vodním kamenem je vhodné si připravit (kromě nože a kamene) také utěrku a nádobu s vodou (např. z plastu). Vodní kámen ponořte do nádoby na cca 10 minut, aby kámen dostatečně nasál vodu. Poté kámen položte na utěrku, nůž uchopte do své dominantní ruky na plocho čepelí k sobě a začněte brousit.

Nůž by měl na kameni ležet ve vodorovné pozici zhruba v úhlu cca 45° na šířku a samotná čepel by měla spočívat na ploše kamene v úhlu 15 až 20°. Ukazováček ruky, ve které držíte rukojeť, by měl spočívat na hřbetu čepele a tři prsty druhé ruky by měly být položené na boční straně čepele. Dávejte pozor, abyste se při manipulaci neporanili.

Tímto úchopem posouvejte rovnoměrnými pohyby čepel po celém povrchu kamene zhruba 30x. Na povrchu kamene se začne tvořit tekutina podobná kaši - tuto tekutinu při mezibroušení nestírejte, protože zvyšuje efektivitu brusného procesu. Pokud kámen začne během broušení vysychat, potřete ho opětovně malým množstvím vody.

Proces byste měli několikrát opakovat tak, aby byla celé čepel rovnoměrně nabroušena. Po broušení nůž a kámen omyjte vodou, vysušte utěrkou a uložte na suchém místě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Speciální
Typ: Vodní
Zrnitost JIS: 1000, 3000, 220
Délka: 250 mm
Šířka: 90 mm
Výška: 60 mm
Hmotnost: 3470 g
Vanička v balení: Ano
Počet v balení: 3