Japonské kované truhlářské dláto na laminované dřevo - 12 mm

Kód: 5121
Neohodnoceno
Značka: SK11
900 Kč 1 089 Kč včetně DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
25.4.2024

Ručně dělané japonské kované dláto od značky SK11 typu Tatakinomi (叩き鑿). Dvouvrstvá čepel s vysokou tvrdostí. Tělo vytvořeno metodou kovářského svařování. Ideální pro použítí na laminované dřevo. Šířka čepele 12 mm. Vyrobeno v Japonsku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

japonske_dlato_sk11

Čepele tradičních japonských dlát Nomi (鑿) jsou vyrobeny laminováním z dvouvrstvé oceli. Samotné tělo je úmyslně vyrobeno z měkčího materiálu, který tlumí rázy při úderu paličkou a snížuje šanci na poškození nástroje. Ostří je však vytvořené z extrémně tvrdé karbonové oceli, ze které se při výrobě stane vrstva o tvrdosti 62 Rc u klasických Nomi dlát, až do tvrdosti 67 Rc u japonských dlát s HSS čepelí, přičemž klasická evropská dláta dosahují pouze 58 až 60 Rc.

Ručně vyráběná dláta Nomi jsou vytvořena metodou kovářského svařování, která se používala celosvětově před nástupem levné masově vyráběné oceli. Bohužel tato kdysi vynikající technika se ve výrobě dlát mimo Japonsko dnes již prakticky nevyužívá.

vyrobeno_v_japonsku_nippon

Vlastnosti dláta Nomi

✅ Tradiční japonské dláto Nomi
✅ Pro použití na laminované dřevo
✅ Ručně vyráběné
✅ Tvrdost čepele až 62 Rc
✅ Vybraný profil ostří = menší tření
✅ Rukojeť z červeného dubu
✅ Vyrobeno v Japonsku

Ostří je do rukojeti zasazeno v mírném úhlu, což umožní dosáhnutí vyšší pracovní hloubky. Vybraný profil ostří zmenší plochu, kterou se dláto dotýká zpracovaného dřeva a snižuje tření materiálu. Zároveň se tím dláto snáze brousí a po opětovném broušení si čepel udržuje rovný tvar. Broušení těchto dlát je doporučeno pomocí mokrých japonských brusných kamenů, čímž vás nástroj odmění vynikající ostrostí a odolností ostří po dlouhou dobu.

Objímku dlát Nomi je třeba před prvním použitím osadit.

Doplňkové parametry

Kategorie: Klasická truhlářská dláta
Profil ostří: Plochý
S objímkou: Ano
Šířka ostří: 12 mm
Délka: 230 mm
Hmotnost: 100 g
Materiál: Uhlíková ocel
Vyrobeno v: Japonsko
Počet v balení: 1