Japonské řezbářské dláto YOSHIHIRO s šikmou čepelí

Kód: 5085
Neohodnoceno
Značka: YOSHIHIRO
577,69 Kč 699 Kč včetně DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
19.7.2024

Japonské ručně-dělané řezbářské kované dláto od značky YOSHIHIRO typu Chōkokunomi (彫刻ノミ) s čepelí z bílé oceli Yasuki. Laminovaná dvouvrstvá čepel s vysokou odolností a ostrostí. Tělo vytvořeno metodou kovářského svařování. Vhodné pro běžné řezbářské použití. Vyrobeno v Japonsku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Čepele tradičních japonských dlát Nomi (鑿) jsou vyrobeny laminováním z dvouvrstvé oceli. Samotné tělo je úmyslně vyrobeno z měkčího materiálu, který tlumí rázy při úderu paličkou a snížuje šanci na poškození nástroje. Ostří je však vytvořené z extrémně tvrdé karbonové oceli, ze které se při výrobě stane vrstva o tvrdosti 62 Rc u klasických Nomi dlát, až do tvrdosti 67 Rc u japonských dlát s HSS čepelí, přičemž klasická evropská dláta dosahují pouze 58 až 60 Rc.

Ručně vyráběná dláta Nomi jsou vytvořena metodou kovářského svařování, která se používala celosvětově před nástupem levné masově vyráběné oceli. Bohužel tato kdysi vynikající technika se ve výrobě dlát mimo Japonsko dnes již prakticky nevyužívá.

vyrobeno_v_japonsku_nippon

Vlastnosti dláta YOSHIHIRO

✅ Tradiční řezbářské dláto Chōkokunomi (彫刻ノミ)
✅ Pro běžné řezbářské použití
✅ S čepelí z bílé oceli Yasuki
✅ Šikmý profil čepele
✅ Ručně vyráběné
✅ Vyrobeno v Japonsku

Broušení těchto řezbářských dlát je doporučeno pomocí speciálně tvarovaných japonských mokrých brusných kamenů, čímž vás nástroj odmění vynikající ostrostí a odolností ostří po dlouhou dobu. Objímku japonských dlát Nomi je třeba před prvním použitím osadit.

Jsou dva hlavní typy japonských dlát.

Je důležité si vybrat správné dláto, pro každý úkon totiž existuje to správné dláto. Nyní si však pojďme přiblížit nejzákladnější dva typy japonských dlát Nomi. Chcete vědět víc?

zakladni_typy_japonskych_dlat_001

Doplňkové parametry

Kategorie: Klasická řezbářská dláta
Profil ostří: Šikmý
Šířka ostří: 15 mm
Hmotnost: 80 g
Materiál: Bílá ocel Yasuki
Vyrobeno v: Japonsko
Počet v balení: 1