Japonské šikmé řezbářské dláto YOSHIHIRO – 9 mm

Kód: 6192
Novinka
Neohodnoceno
Značka: YOSHIHIRO
709,92 Kč 859 Kč včetně DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
29.5.2024

Tradiční japonské dláto s šikmým ostřím, typ Tataki Nomi 叩き鑿 – přitloukací dláto, tvar Kiwa Nomi 外丸鑿 – zkosený tvar, od značky YOSHIHIRO. Laminovaná dvouvrstvá čepel s vysokou odolností a ostrostí. Tělo vytvořeno metodou kovářského svařování. Vhodné pro běžné řezbářské použití. Šířka čepele 9 mm. Vyrobeno v Japonsku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 yoshihiro_logo_200x33px_regals_cz_www.regals.cz_

YOSHIHIRO – výrobce tradičního japonského nářadí a nástrojů používané pro precizní řemeslnickou práci. Vyrábí tradiční i modernizované truhlářské nástroje.

Kiwa Nomi キワ鑿 – šikmé dláto, které se používá k tvarování vnitřních rohů, rybin, a hůře přístupných míst. Vyrábí se v různých poloměrech a šířkách. Tradiční motiv v japonském zpracování dřeva je přesné opracování desky tak, aby těsně zapadla kolem sloupu nebo přírodního prvku, jako je kámen nebo kmen stromu. 

Čepele tradičních japonských dlát Nomi 鑿 – jsou vyrobeny spojením dvou vrstev oceli. Tělo dláta je záměrně vyrobeno z měkké oceli, která tlumí nárazy při úderu dřevěnou paličkou či kovovým kladívkem a snižuje tak šanci na poškození nástroje. Ostří je však vytvořené z extrémně tvrdé uhlíkové oceli, ze které se při výrobě stane vrstva o tvrdosti 62 HRC u klasických Nomi dlát, až do tvrdosti 67 HRC u japonských dlát s HSS čepelí, přičemž klasická evropská dláta dosahují tvrdosti pouze 58 až 60 HRC.

Ocelovou korunku, kovový prsten na konci rukojeti japonských dlát, je třeba před prvním použitím přesně osadit, zabráníte tak třepení dřevěného konce rukojeti pod údery paličky.

made_in_japan_cz_vyrobeno_v_japonsku_regals_cz_www.regals.cz_420x140px

Vlastnosti dláta YOSHIHIRO

✅ Tradiční řezbářské dláto
✅ Tvar Kiwa Nomi キワ鑿
✅ Pro běžné řezbářské použití
✅ Ručně vyráběné
✅ Čepel z bílé uhlíkové oceli
✅ White paper steel
✅ V profil čepele
✅ Rukojeť z červeného dubu
✅ Vyrobeno v Japonsku

Jsou dva hlavní typy japonských dlát.

Je důležité si vybrat správné dláto, pro každý úkon totiž existuje to správné dláto. Nyní si však pojďme přiblížit nejzákladnější dva typy japonských dlát Nomi. Chcete vědět víc?

zakladni_typy_japonskych_dlat_001

Jak správně usadit ocelovou korunku?

Ocelovou korunku japonských dlát Nomi je třeba před prvním použitím přesně usadit, zabráníte tak třepení dřevěného konce rukojeti pod údery paličky a také tím chráníte svoji ruku proti případnému klepnutí se kladívkem. Vše, co k tomu budete potřebovat jsou japonské přitloukací dláto, ocelové kladívko a pevná deska pracovního stolu nebo větší kus železa. Chcete vědět víc?

japonske_dlato_nasazeni_korunky_prstence_kovove_objimky_920x450px_001

Doplňkové parametry

Kategorie: Klasická řezbářská dláta
Profil ostří: Šikmý
S objímkou: Ano
Šířka ostří: 9 mm
Délka: 170 mm
Průměr: 26 mm
Hmotnost: 85 g
Ručně vyráběno: Ano
Materiál: Uhlíková ocel
Počet v balení: 1
Vyrobeno v: Japonsko