Japonský hoblík na dřevo SENKICHI (s výměnným břitem) - 42 mm

Kód: 4608
Neohodnoceno
Značka: SENKICHI
1 114,88 Kč 1 349 Kč včetně DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
23.7.2024

Japonský hoblík na dřevo od značky SENKICHI typu Hira Kanna (鉋) s rovnou čepelí k běžnému opracování, zarovnávání a vyhlazování dřeva. Speciální konstrukce s měnitelnou čepelí. Klopka usnadní odlamování hoblin a zabrání vytrhávání vláken. Určen pro použití tahem k sobě. Vyrobeno v Japonsku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

senkichi_logo

Kvalitní japonský hoblík typu Hira Kanna pro běžné truhlářské práce. Hoblíky typu Kanna mají velice jednoduché zpracování. Tento hoblík má speciální konstrukci s měnitelnou čepelí. Před prvním použitím je třeba želízko poklepem kladiva napasovat do těla hoblíku, čímž si zároveň nastavíte velikost hobliny odebíraného materiálu. Pokud chcete třísku ztenčit, stačí udeřit do těla hoblíku. Tloušťka třísky a jemnost povrchu vychází z osobního nastavení želízka. V ideálním případě by čepel měla vystupovat 0,05 až 0,2 mm z těla hoblíku.

vymenna_cepel_diagram

Japonské hoblíky se stejně jako japonské pilky tradičně používají tahem směrem k sobě. Jedna ruka by měla hoblík vést a druhá jemně tlačit hoblík k materiálu.

vyrobeno_v_japonsku

Vlastnosti hoblíku

✅ Typ Hira Kanna - pro běžné truhlářské práce
✅ Speciální konstrukce s měnitelnou čepelí
✅ Určen pro použití tahem k sobě
✅ Klopka usnadní odlamování hoblin a zabrání vytrhávání vláken
✅ Jednoduchý a efektivní design
✅ Z bílého dubu
✅ Vyrobeno v Japonsku

Jak použít japonský hoblík

japonsky_hoblik_informaceDržte Kannu oběma rukama - jedna ruka přidržuje zadní část hoblíku se želízkem a druhá vytvoří mezi ukazováčkem a palcem písmeno L, přičímž drží část hoblíku směřující k uživateli. S pohybem váhy vašeho těla Kannu rovnoměrnými a táhlými pohyby přitahujte k sobě. Není třeba vyvíjet přebytečnou sílu, hoblík musí fungovat hladce.

Jak nastavit čepel japonského hoblíku

japonsky_hoblik_informacePři nasazování čepele lehce poklepejte kladívkem na horní část želízka. Čepel by měla vyčnívat přibližně o 0,05 až 0,2 mm. Při vyjímání čepele lehce udeřte kladívkem do horních rohů těla hoblíku. Pokud pravá nebo levá strana čepele příliš vyčnívá, lehce poklepejte na stejnou stranu, jako je vyčnívající čepel.

Na co si dát pozor

japonsky_hoblik_informacePřestože japonský hoblík není náročný nástroj, pro správnou funkci hoblíku mějte na paměti, že musíte hoblovat ve směru vláken dřeva a čepel nesmí příliš vyčnívat. V opačném případě japonský hoblík nebude dobře fungovat. Japonský hoblík je třeba před použitím nastavit dle vlastních preferencí.

Doplňkové parametry

Kategorie: S klopnou
Šířka čepele: 42 mm
Šířka: 55 mm
Výška: 185 mm
Hloubka: 47 mm
Hmotnost: 360 g
Materiál: Uhlíková ocel
Vyrobeno v: Japonsko
Počet v balení: 1