Japonský hoblík na dřevo UMEBACHI RYUMA Mini, příčně i podélně konvexní - 24 mm

Kód: 4602
Neohodnoceno
908,26 Kč 1 099 Kč včetně DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
23.7.2024

Speciální japonský kompasový hoblík na dřevo menších rozměrů od značky UMEBACHI RYUMA typu Sori-Dai Kanna (反り鉋) se zakřiveným příčně i podélně konvexním tělem a čepelí pro vytváření zakřiveného povrchu. Laminovaná dvouvrstvá čepel s vysokou tvrdostí. Určen pro použití tahem k sobě. Vyrobeno v Japonsku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Speciální umebachi_ryuma_logojaponský kompasový hoblík menších rozměrů typu Sori-Dai Kanna s příčně i podélně konvexním tělem a čepelí. Tato Kanna se používá k vytváření zakřiveného povrchu. Čepel je vyrobena z kvalitní japonské laminované dvouvrstvé oceli a před prvním použitím je jí třeba poklepem kladiva napasovat do těla hoblíku, čímž si zároveň nastavíte velikost hobliny odebíraného materiálu. Pokud chcete třísku ztenčit, stačí udeřit do těla hoblíku. Tloušťka třísky a jemnost povrchu vychází z osobního nastavení želízka. V ideálním případě by čepel měla vystupovat 0,05 až 0,2 mm z těla hoblíku.

Japonské hoblíky se stejně jako japonské pilky tradičně používají tahem směrem k sobě. Jedna ruka by měla hoblík vést a druhá jemně tlačit hoblík k materiálu.

vyrobeno_v_japonsku

Vlastnosti hoblíku

✅ Typ Sori-Dai Kanna - kompasový hoblík
✅ Pro vytváření zakřiveného povrchu
✅ Určen pro použití tahem k sobě
✅ Kvalitní rovná nastavitelná japonská čepel
✅ Jednoduchý a efektivní design
✅ Z bílého dubu
✅ Vyrobeno v Japonsku

Jak použít japonský hoblík

japonsky_hoblik_informaceDržte Kannu oběma rukama - jedna ruka přidržuje zadní část hoblíku se želízkem a druhá vytvoří mezi ukazováčkem a palcem písmeno L, přičímž drží část hoblíku směřující k uživateli. S pohybem váhy vašeho těla Kannu rovnoměrnými a táhlými pohyby přitahujte k sobě. Není třeba vyvíjet přebytečnou sílu, hoblík musí fungovat hladce.

Jak nastavit čepel japonského hoblíku

japonsky_hoblik_informacePři nasazování čepele lehce poklepejte kladívkem na horní část želízka. Čepel by měla vyčnívat přibližně o 0,05 až 0,2 mm. Při vyjímání čepele lehce udeřte kladívkem do horních rohů těla hoblíku. Pokud pravá nebo levá strana čepele příliš vyčnívá, lehce poklepejte na stejnou stranu, jako je vyčnívající čepel.

Na co si dát pozor

japonsky_hoblik_informacePřestože japonský hoblík není náročný nástroj, pro správnou funkci hoblíku mějte na paměti, že musíte hoblovat ve směru vláken dřeva a čepel nesmí příliš vyčnívat. V opačném případě japonský hoblík nebude dobře fungovat. Japonský hoblík je třeba před použitím nastavit dle vlastních preferencí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Speciální
Šířka čepele: 24 mm
Šířka: 27 mm
Výška: 142 mm
Hloubka: 32 mm
Hmotnost: 100 g
Materiál: Uhlíková ocel
Vyrobeno v: Japonsko
Počet v balení: 1