Japonský hoblík SUIZAN Kanna - 42 mm

Kód: 4371
Novinka
Neohodnoceno
Značka: SUIZAN
495,04 Kč 599 Kč včetně DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
29.5.2024

Japonský hoblík Hira Kanna od výrobce SUIZAN. Hoblík tohoto typu zaručí extrémně jemný a hladký povrch, který nebudete muset dál brousit. Tradičně určen pro použití tahem k sobě. Vysoce kvalitní. Vyrobeno v Japonsku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

suizan

Kvalitní a lehký japonský hoblík od značky SUIZAN. Hoblíky typu Kanna mají velice jednoduché zpracování. Čepel je vyrobena z kvalitní japonské oceli a před prvním použitím je jí třeba poklepem kladiva napasovat do těla hoblíku, čímž si zároveň nastavíte velikost hobliny odebíraného materiálu. Pokud chcete třísku ztenčit, stačí udeřit do těla hoblíku. Hoblík je určen pro všechny druhy truhlářských prací - tloušťka třísky a jemnost povrchu vychází z osobního nastavení čepele. V ideálním případě by čepel měla vystupovat 0,05 až 0,2 mm z těla hoblíku.

Japonské hoblíky se tradičně používají tahem směrem k sobě. Jedna ruka by měla hoblík vést a druhá tlačit hoblík k materiálu.

vyrobeno_v_japonsku_nippon

Vlastnosti hoblíku SUIZAN:

✅ Typ Hira Kanna - jednoduché použití a zpracování
✅ Vysunutí čepele je nastavitelné
✅ Určen pro použití tahem k sobě
✅ Šířka čepele 42 mm
✅ Kvalitní zpracování z japonského bílého dubu
✅ Vyrobeno v Japonsku

Doplňkové parametry

Kategorie: Bez klopny
Šířka čepele: 42 mm
Šířka: 55 mm
Výška: 150 mm
Hloubka: 20 mm
Hmotnost: 175 g
Materiál: Japonský bílý dub
Vyrobeno v: Japonsko
Počet v balení: 1

suizan_japonske_pilky

suizan_znacka_japonske_pilky

O značce SUIZAN

SUIZAN je japonský výrobce ručního nářadí s více než 100 lety zkušeností. Jejich produkty vyráběné v Japonsku oceňují profesionálové i fandové po celém světě.

Mezi hlavní produkty značky SUIZAN patří tzv. Nokogiri (鋸), což jsou speciální japonské pily používané v celé jihovýchodní Asii. Na rozdíl od Evropských jsou tyto pily určeny primárně pro řez tahem (nikoliv tlačením od sebe). Hlavní výhodou těchto pilek je vysoká přesnost řezu.

Mezi nejprodávanější japonské pilky patří typ Ryoba, která má dvojitou čepel s odlišným zkosením a hustotou zubů pro příčný a podélný řez do dřeva. Velikost ozubení této univerzální pily se zvětšuje směrem ke špičce, čímž při řezu tahem dosáhnete jemného a přesného řezu. Typ Dozuki má mimořádně úzkou čepel, která při řezání klade minimální odpor a zajistí přesný a hladký povrch řezaného materiálu. Díky svému úzkému profilu je nutné, aby byl hřbet pilky Dozuki zpevněný ocelovou výstuží, která zabrání kroucení a zajistí stabilitu při řezání. Tato výstuž ale zároveň omezuje hloubku řezu. Typ Kataba má standardně vyšší tloušťku čepele, díky čemuž bylo možné zkrátit ikonickou ocelovou výztuž hřbetu pilky na minimum. Díky kratší výstuži je tak tento typ pilky vhodnější pro použití na hluboké řezy do dřeva.