Japonský hoblík SENKICHI na vyhlazování žlábků - 18 mm

Kód: 4626
Neohodnoceno
Značka: SENKICHI
784,30 Kč 949 Kč včetně DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
19.7.2024

Speciální japonský hoblík na dřevo od značky SENKICHI na vyhlazování žlábků. Tento hoblík je alternativou k hoblíku typu Kushigata Kanna na drážky. Laminovaná dvouvrstvá čepel s vysokou tvrdostí. Klopka usnadní odlamování hoblin a zabrání vytrhávání vláken. Určen pro použití tahem k sobě. Vyrobeno v Japonsku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

senkichi_logoSpeciální japonský hoblík na vyhlazování žlábků. Tento hoblík je vhodnou alternativou k hoblíkům typu Kushigata Kanna pro hoblování drážek. Čepel je vyrobena z kvalitní japonské laminované dvouvrstvé oceli a před prvním použitím je jí třeba poklepem kladiva napasovat do těla hoblíku, čímž si zároveň nastavíte velikost hobliny odebíraného materiálu. Pokud chcete třísku ztenčit, stačí udeřit do těla hoblíku. Tloušťka třísky a jemnost povrchu vychází z osobního nastavení želízka. V ideálním případě by čepel měla vystupovat 0,05 až 0,2 mm z těla hoblíku.

Japonské hoblíky se stejně jako japonské pilky tradičně používají tahem směrem k sobě. Jedna ruka by měla hoblík vést a druhá jemně tlačit hoblík k materiálu.

vyrobeno_v_japonsku

Vlastnosti hoblíku

✅ Určen k vyhlazování žlábků a drážek
✅ Alternativa k hoblíku Kushigata Kanna
✅ Určen pro použití tahem k sobě
✅ Klopka usnadní odlamování hoblin a zabrání vytrhávání vláken
✅ Kvalitní nastavitelná japonská čepel
✅ Jednoduchý a efektivní design
✅ Z bílého dubu
✅ Vyrobeno v Japonsku

Jak použít japonský hoblík

japonsky_hoblik_informaceDržte Kannu oběma rukama - jedna ruka přidržuje zadní část hoblíku se želízkem a druhá vytvoří mezi ukazováčkem a palcem písmeno L, přičímž drží část hoblíku směřující k uživateli. S pohybem váhy vašeho těla Kannu rovnoměrnými a táhlými pohyby přitahujte k sobě. Není třeba vyvíjet přebytečnou sílu, hoblík musí fungovat hladce.

Jak nastavit čepel japonského hoblíku

japonsky_hoblik_informacePři nasazování čepele lehce poklepejte kladívkem na horní část želízka. Čepel by měla vyčnívat přibližně o 0,05 až 0,2 mm. Při vyjímání čepele lehce udeřte kladívkem do horních rohů těla hoblíku. Pokud pravá nebo levá strana čepele příliš vyčnívá, lehce poklepejte na stejnou stranu, jako je vyčnívající čepel.

Na co si dát pozor

japonsky_hoblik_informacePřestože japonský hoblík není náročný nástroj, pro správnou funkci hoblíku mějte na paměti, že musíte hoblovat ve směru vláken dřeva a čepel nesmí příliš vyčnívat. V opačném případě japonský hoblík nebude dobře fungovat. Japonský hoblík je třeba před použitím nastavit dle vlastních preferencí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Speciální
Šířka čepele: 18 mm
Šířka: 80 mm
Výška: 250 mm
Hloubka: 60 mm
Hmotnost: 214 g
Materiál: Uhlíková ocel
Vyrobeno v: Japonsko
Počet v balení: 1